17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Komuna e Pejës organizon akademi përkujtimore për Heroin e Kombit, Tahir Berisha

Me rastin e 30 vjetorit të rënies heroike të Tahir (Lush) Berishës, Komuna e Pejës do të organizojë një akademi përkujtimore, në nderim të jetës së veprës së tij.

Ky organizim, do të zhvillohet nën patronatin e Krytarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe fillon në orën 12:00, më 26 maj 2022.

Të interesuarit për pjesëmarrje, ftohen që të bëhen pjesë e nderimit të Heroit Kombëtar, të enjten në teatrin e qytetit, “Istref Begolli”.

Për më shumë, Komuna e Pejës ka shpërndarë edhe një ftesë, përmes profilit zyrtar në rrjete sociale. /Njëshi/

Burger King 2022
Burger King 2022

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...