5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Komuna e Prishtinës ka filluar planin për gjelbërimin e kryeqytetit

Sot kanë filluar mbjelljet e fidanëve të rinjë për sezonin pranverorë nga llojet e drunjëve catalpa bignonoides dhe platanus acerifoglia.

Mbjelljet po bëhen në hapësirën tek Rruga B, varrezat myslimane në lagjen Arbëria dhe tek Posta e vogël në lagjen Bregu i Diellit.

Deri në fund të javës, nga Ndërmarrja Publike “Hortikultura” priten të mbillen rreth 300 fidanë. Planet operacionale të gjelbërimit do të vazhdojnë këtë sezon në katër anët e qytetit. /Njeshi/RTK/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...