19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Komuna e Shtimes ua ndanë nga 100 euro 148 nënave lehona

Kryetari i Komunës së Shtimes, Qemajl Aliu, ka bërë të ditur se deri tani i kanë ndarë nga 100 për nënat lehona.

“Për 148 nëna lehona që kanë aplikuar deri tani, janë ekzekutuar pagesat me shtesën prej 100 eurosh për fëmijët e porsalindur”.

“Mundësia e aplikimit vazhdon akoma dhe inkurajojmë gjithë nënat e reja të aplikojnë. Shuma aktuale do ndikojë sadopak në zbutjen e obligimeve financiare”, ka shkruar Aliu në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...