2.5 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Konferenca e Sigurisë në Gjermani, po marrin pjesë edhe Thaçi e Vuçiq

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka udhëtuar në Gjermani ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë, e cila po mbahet në Munchen.

Në këtë konferencë do të marrin pjesë 35 udhëheqës botëror, 50 ministra të jashtëm dhe 30 ministra të mbrojtës.  Në mesin e tyre do të jetë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, Nënpresidenti amerikan, Mike Pence dhe Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

Pjesë e kësaj e konferencës janë edhe komisioneri evropian Johannes Hahn, shefja e BE-së për Politikë të Jashtme  Federica Mogherini si dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...