32.1 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Konferenca ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, folës kryesorë kryeministri Rama

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” mbajnë konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në shënim të 25-vjetorit të lirisë së Kosovës. Folës kryesorë janë Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë; Massimo D’Alema, ish-kryeministër i Italisë; Jeffrey Hovenier, ambasador i ShBA-së.

Organizimi fillon në orën 11:00, në Klan Arena, Zona Industriale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...