29.6 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Konfirmohet zyrtarisht data dhe vendi për përballjen e shumëpritur Joshua-Dubois

Përballja gjithë-britanike mes Daniel Dubois dhe Anthony Joshua tashmë ka të caktuar vendin dhe datën zyrtarisht.

Joshua do të synojë të bëhet tre herë kampion bote në peshën e rëndë kur të sfidojë për titullin IBF.

Dubois do të bëjë mbrojtjen e parë të rripit pas fitores ndaj Filip Hrgovic, ndërsa dy boksierët britanikë luftojnë në stadiumin ikonik, Wembley.

Imazhi: Sezoni i Riadit

Në po atë natë, Liam ‘Beefy’ Smith përballet me Josh Kelly, ndërsa Anthony Cacace mbron titullin e tij botëror në peshën super të lehtë në IBF kundër Josh Warrington.

Përballjet e tjera që do të zhvillohen po në atë natë: Tyler Denny kundër Hamzah Sheeraz, Joshua Buatsi kundër Willy Hutchinson dhe Mark Chamberlain kundër Josh Padley janë gjithashtu të planifikuara për kartën masive./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...