8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Konfiskohen drunj teknikë, dyshohet të jenë të kontrabanduara

Policia e Kosovës gjatë patrullimit më Podujevë kanë hasur në një traktor të braktisur i ngarkuar më shtatë metra katrorë drunj teknik.

Dyshohet se këta drunj, të jenë të kontrabanduar.

Është intervistuar një i dyshuar mashkull kosovar  dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa drunjtë janë konfiskuar dhe dërguar në terminalin doganor”, njofton policia.

Rasti është në procedurë hetimore. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...