13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Konfiskohet mall pa afat me vlerë mbi 32 mijë euro

Inspektorët kanë asistuar sot në asgjësimin e mallrave pa afat, sipas kërkesës së një tregtari.

Malli i asgjësuar ishte në vlerë mbi 32,000 euro.

Komuna e Prishtinës është e vetmja që nuk takson për asgjësim të mallit pa afat, duke dashur kështu t’i inkurajojë tregtarët për këtë procedurë. 

Kësisoj, mallrat e tillë largohen me kohë nga raftet, dhe qytetarët janë më të sigurt në produktet që blejnë.]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...