19.4 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Konjufca e Nikolla bëjnë homazhe pranë pllakës përkujtimore për fëmijët e vrarë gjatë luftës

Pas seancës solemne, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryetarja e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla, kanë bërë homazhe pranë pllakës përkujtimore për fëmijët e vrarë nga forcat serbe gjatë luftës.

Të dy kanë vendosur lule të freskëta pranë kësaj pllake. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...