21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Konjufca: Krasniqi e Gjakova vulosën suksesin madhështor të Majlinda Kelmendit

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se Kosova sonte është në festën e madhe të triumfit historik në Lojërat Olimpike Tokyo 2020.

“Nga dy Olimpiada, vashat tona, me trajnerin Driton Kuka, i sollën Kosovës tri medalje të arta. Sukses i jashtëzakonshëm, ëndërr e shumë shteteve të botës. Përgëzime, mirënjohje dhe falënderime për tërë ekipin tonë olimpik, që na bëri krenarë me arritjet kolosale në Tokio”, ka thënë ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...