21.5 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Konjufca në SHBA takohet me kongresmenin amerikan, flasin për raportet mes dy shteteve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me kongremenin Ritchie Torres.

Konjufca e ka falënderuar atë për mbështetjen ndaj kosovës.

Kryeparlamentari i Kosovës po merr pjesë në Samitin për Demokraci, ku me kongresmeni amerikan foli edhe për raportet miqësore Kosovë – SHBA.

”Në margjinat e #Samitit të 2-tëpërDemokraci, pata një diskutim shumë pozitiv me Rep.@RitchieTorres, një mik i madh i #Kosovës. Së bashku rikonfirmuam partneritetin e palëkundur dhe aleancën strategjike mes Kosovës dhe SHBA-së. E falënderova për mbështetjen e vazhdueshme dhe të fuqishme për Kosovën”, ka shkruar Konjufca në Twitter.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...