30.2 C
Pec
E martë, 5 Korrik, 2022

Konjufca pas kthimit nga Haga: Të gjithë janë mirë me shëndet, të fortë e me vullnet, por kanë një shqetësim

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka folur për vizitën e tij në Hagë.

‘’Të gjithë i pashë janë mirë me shëndet, të fortë, me vullnet dhe shumë të qëndrueshëm. Shqetësimi i tyre është që pretendohet për disa shkelje që po bëhen edhe nëpër proceura për të cilat absolutisht nuk po ka kurrfar mekanizmi të ankesës dhe i cili i shqyrton. Kjo gjykatë nuk është në kontrollin e askujt.’’, tha ai para mediave.

‘’Ata janë të pakënaqur siç është krejt populli i Kosovës sepse aktakuza lë hapësirë për inkriminimin e UÇK-së si të tillë’’, shtoi ai.

“Ajo gjykatë është aq e varur sa nuk m’u duk fare e Kosovës që është.”

Kjo është sfidë e e popullit të Kosovës dhe duhet të jemi bashkë.

No description available.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...