12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Konjufca s’e di pse zyrtarët amerikanë nuk e takuan VV-në

Shefi i GP të LVV-së, Glauk Konjufca në Rubikon të KTV-së ka thënë se deri më tash nuk ka ende asnjë informacion a shpjegim se pse nuk i kanë takuar përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të cilët po qëndrojnë në Kosovë.

“Ndoshta do të kishte qenë e udhës ata vetë për kriteret e përzgjedhjes, se më kë takohen dhe kë e përcaktojnë të panevojshëm që të takohen”, ka thënë Konjufca.

“Krejt çka dimë deri tash është se kanë pasur një qasje të tillë selektive. Nuk kam shpjegime dhe nuk e di arsyen e vërtetë pse. Nuk i kemi pyetur, nuk e kemi zakon të pyesim se pse nuk ishim në ndonjë takim”, ka thënë ai.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...