7.3 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Konjufca takon ambasadorin pakistanez, diskutuan për zhvillimet politike dhe interesat e përbashkëta

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka takuar ambasadorin jorezident për Kosovën të Republikës Islamike të Pakistanit, Yousaf Junaid.

Në takim u diskutua për marrëdhëniet miqësore, zhvillimet politike aktuale, si dhe u shkëmbyen pikëpamje në lidhje me mundësitë e zgjerimit të bashkëpunimit në fusha dhe sektorë të ndryshëm me interes të ndërsjellë, thuhet në komunikatën për media të Kuvendit, përcjell Klankosova.tv.Po ashtu, ambasadori Junaid konfirmoi mbështetjen dhe përkushtimin e Pakistanit për  fuqizimin e raporteve mes dy shteteve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...