14.6 C
Pec
E premte, 29 Shtator, 2023

Kontrata e publikuar nga Sky News, kjo është prova e parë që Irani po i shet Rusisë municion për luftën në Ukrainë

Një marrëveshje e supozuar armësh e parë nga Sky News ofron provat e para të forta se Irani i ka shitur municion Rusisë për luftën e saj në Ukrainë, ka pohuar një burim.

Kontrata e 14 shtatorit të vitit të kaluar i referohet dorëzimit të predhave dhe raketave të artilerisë dhe tankeve, me vlerë pak më shumë se një milion dollarë.

Lexoni lajmin e plotë në Telegrafi. /Njeshi/ 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...