29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Koreja e Veriut hedh sërish balona me mbeturina në Korenë e Jugut

Koreja e Veriut po dërgon sërish balona që transportojnë mbeturina përtej kufirit jugor shumë të fortifikuar, ka thënë ushtria e Koresë së Jugut.

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi Koreja e Veriut u duk se dërgoi të paktën 200 balona që transportonin mbeturina mbi kufi, si hakmarrje për fletëpalosjet propagandistike të dërguara nga jugu, raporton BBC.

Ministri i Mbrojtjes i Koresë së Jugut, Shin Won-sik e quajti atë “sjellje të paimagjinueshme, të imët dhe të ulët”, ndërsa ushtria shtoi se po ekzaminon përmbajtjen e çantave të balonave.

Ushtria e Koresë së Jugut i kërkoi publikut të shmangë prekjen e balonave dhe t’i raportojë ato tek autoritetet, sipas një deklarate të shtunën e raportuar nga agjencia e lajmeve Yonhap. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...