13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Koreja e Veriut ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit amerikan Donald Trump

Ministri i Jashtëm e Veriut, Ri Yong-ho ka folur për mediet pas bisedimeve mes presidentit amerikan dhe udhëheqësit të Koresë, Kim Jong-un, bisedime që përfunduan pa marrëveshje.

Sipas këtij të fundit, koreano-veriorët kanë kërkuar lehtësim të pjesshëm të sanksioneve në këmbim të çmontimit të kompleksit kryesor bërthamor. Megjithatë Shtetet e Bashkuara këmbëngulin për të kundërtën.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...