17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Kori Siparantum në Kroaci

Pas një pauze pandemike ku ishte pjesëmarrës në shumë festivale të shteteve të Evropës, më 16 tetor, Kori Siparantum do të udhëtojë për në Kroaci.

Atje do të jetë  pjesë e garës ndërkombëtare të muzikës korale;  XII. International Choir Competition “The Golen Lime of Tuhelj” – Kroaci.

Siparantum do të përfaqësojë Kosovën për herë të parë në këtë festival. Përpos shtetit tonë, në këtë festival garues do të jenë edhe kore nga Kroacia, Sllovenia dhe Bosnja. Kori Siparantum do të paraqitet me vepra të kompozitorëve shqiptarë dhe botëror. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...