5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Kosnett:Dita e Tokës,mundësi e mirë për vetëdijesim

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, me rastin e Ditës së Tokës, ka thënë se kjo ditë është një mundësi e mirë për ta ngritur vetëdijen për problemet mjedisore me të cilat ballafaqohemi.

Ai gjithashtu ka shtuar Dita e Tokës është mundësi e mirë për të festuar për progresin që është arritur në ruajtjen dhe mbrojtjen e ambientit gjatë dekadave të fundit.

Kosnett i ka pyetur qytetarët nëpërmjet Facebook-ut se cilat janë planet e tyre për këtë ditë.

“Gëzuar Ditën e Tokës! Kjo ditë është një mundësi e mirë për ta ngritur vetëdijen për problemet mjedisore dhe për të festuar për progresin që kemi bërë në ruajtjen dhe mbrojtjen e ambientit gjatë dekadave të fundit”.

“Çfarë do të bëni ju për Ditën e Tokës? Tregoni planet tuaja nëpërmjet komenteve, fotografive dhe videove të shkurtra”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ambasadës amerikane në Facebook.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...