8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kosova deri në 2020 me fond pensional

Kosova deri në vitin 2020 duhet të bëj fondin pensional, e kjo pritet të arrihet përmes koncept-dokumentit të hartuar nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale

Kreu i kësaj ministrie, Skender Reciça, ka raportuar në Komisionin për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale rreth reformës në sistemin pensional në Kosovë si dhe zbatimin e legjislacionit nga fusha e punës dhe mirëqenies sociale.

Ai ka kërkuar që komisioni i cili është krijuar pikërisht për sistemin pensional ta hartojnë koncept-dokumentin e punuar nga Ministria e Punës, sipas tij, është i vetmi dokument që i përshtatet më së miri gjendjes në të cilën është Kosova, 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...