4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Kosova luan ndeshjen e fundit kualifikuese

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll do të zhvillojë ndeshjen e fundit kualifikuese për “Euro 2024’’.

Dardanët do të përballen kundër Bjellorusisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë duke filluar nga ora 20:45.

Edhe ndaj Bjellorusinë, Kosova do të ketë mungesa të rëndësishme në përbërje, ndërsa aktualisht, kanë tubuar 11 pikë pas 9 ndeshjeve të luajtura në këto kualifikime dhe zë vendin e katërt në grup.

Bjellorusia është e parafundit në grup me 9 pikë të mbledhura. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...