0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Kosova përballet me Izraelin

Kombëtarja e Kosovës, do të ndeshet sonte me Izraelin në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Fitorja e parë e dardanëve, muajin e kaluar ndaj Andorrës, i la matematikisht me shpresa pë kualifikim historik, megjithatë një gjë e tillë është larg e arritshme.

Aktualisht, Kosova gjendet në vendin e katërt me shtatë pikë, katër më pak se Izraeli që gjithashtu e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Një cikël kualifikues ky që lë shumë për të dëshiruar, marrë parasysh faktin se grupi ishte jo dhe aq i vështirë dhe në të shumtën e ndeshjeve, Kosova ishte favorit në letër.

Pas Izraelit, Kosova udhëton në Basel për t’u përballur me Zvicrën më 18 nëntor, kurse tri ditë më vonë e pret Bjellorusinë në ndeshjen e fundit të kualifikimeve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...