20.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Kosova pranon donacionin prej 10.000 vaksinave nga Kroacia

Kosova do të pranojë sot 10.000 vaksina anti-COVID nga Kroacia.

Vaksinat do t’u dorëzohen autoriteteve shëndetësore, nga ora 12:30.

Lajmin për ardhjen e tyre në Kosovë e ka konfirmuar për Kohën zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Marrëveshja për ardhjen e tyre është nënshkruar më 24 maj mes ministrit Arben Vitia dhe ambasadores kroate në Kosovë, Danijela Barishiq. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...