5.6 C
Pec
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Kosova shumë e pafat, mposhtet nga Irlanda e Veriut

Kosova është mposhtur nga Irlanda e Veriut me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së pestë të grupit C të Ligës së Kombeve.

“Dardanët” kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Vedat Muriqi në minutën e 58-të të ndeshjes.

Golin e barazimit irlandezët e realizoi Whyte në minutën e 82-të.

Fitoren Irlandës së Veriut ia siguroi Magennis në minutat shtesë të ndeshjes.

Kosova është e dyta në grup me 6 pikë, 6 më pak se Greqia dhe një më shumë se Irlanda. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...