14.4 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Kosovë-Danimarkë më 21 Mars në ora 19:00

Gazetari i mirënjohur sportiv, Arlind Sadiku në një postim të fundit në faqen e tij personale në FB ka lajmëruar se është caktuar ora e zhvillimit të ndeshjes miqësore mes Kosovës dhe Danimarkës.

Sipas burimeve të komentatorit të “SuperSport” ndeshja e shumë pritur Kosovë-Danimarkë luhet me 21 mars në ora 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Për “Dardanët” kjo do të jetë ndeshja e parë për vitin 2019 dhe miqësorja e parë para fillimit të kualifikimeve për EURO 2020.

Përfaqësuesja e Kosovës takimin e parë drejt EURO 2020 në Grupin A do ta zhvillojë kundër Bullgarisë me datë 25 mars. Në këtë grup ndodhen Anglia, Mali Zi, Republika Çeke.  

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...