3 C
Pec
E martë, 2 Mars, 2021

KQZ mblidhet në orën 14:00 për certifikimin e kandidatëve me probleme ligjore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet në orën 14:00 për të certifikuar 47 kandidatët  që kanë probleme me ligjin në mesin e të cilëve figuron edhe edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Mbjatjen e këtij takimi e konfirmoi për klankosova.tv edhe zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

“Sot në orën 14:00 do të mbahet mbledhja e KQZ-së. Në rend të ditës është edhe shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit të Zyrës për certifikim të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre”, tha ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...