9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 për qind, PDK 16.9 për qind, LDK 12.64 për qind dhe AAK 7.07

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit.  Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind.

Lajmi në përditësim.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...