5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Krasniqi: Sulmi terrorist ndaj Kosovës adresën e ka në Beograd, bashkësia ndërkombëtare urgjentisht të nisë hetim

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në seancën e Kuvendit të Kosovës tha se PDK mbështet rezolutën e propozuar për të dënuar sulmin terrorist në veri të vendit.

Ai tha se sot nuk është koha, që të flasin për betejat e brendshme politike.

“Kjo sot nuk mund të jetë një seancë e zakonshme… Sot para se gjithash nuk do të flasim për betejat e brendshme politike, sepse e kemi një temë më të rëndësishme, e kemi Kosovën tonë…. Duhet të jemi në krye të detyrave dhe përgjegjësive tona”, tha ai.

I pari i PDK-së tha se është e qartë se organizimi dhe orkestrimi i sulmit terrorist mbi vendin tonë adresën kryesore e ka në Beograd.

Ai kërkoi nga komuniteti ndërkombëtar të nisë një hetim urgjent për sulmin terrorist të Serbisë ndaj Kosovës.

“Duhet të jemi vigjilent për atë që mund të ndodh…”, tha ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...