3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Krerët shtetëror bënë homazhe në Prekaz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

Liderët politikë në homazhe janë udhëhequr nga komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari.

Të njëjtit nuk janë prononcuar për media.

Sot gjatë ditës do mbahet gjithashtu seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...