11.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Kreu i VV-së në Pejë Taulant Kelmendi: A e dini çfarë hallesh kanë PDK e LDK!

Kryetari i Lëvizjes ‘Vetëvendosje’ në Pejë Taulant Kelmendi, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike, ku partitë opozitare në vend, PDK dhe LDK, për tre prej ligjeve kryesore i janë drejtuar Gjykatës Kushtetuese.

Taulant Kelmendi i VV-së, për veprimet e PDK-së për ta ndaluar Ligjin për byronë e konfiskimit të pasurisë së pajustifikueshme duke e dërguar në Gjykatën Kushtetuese dhe ato të LDK-së për ta ndaluar Ligjin për parandalimin e manipulimeve me çmime (Çmimet tavan) duke e dërguar në Gjykatën Kushtetuese dhe të dyja bashkë (PDK – LDK) për ta ndaluar Ligjin për reformën në Këshillin Prokurorial duke e dërguar në Gjykatën Kushtetuese, meritojnë pyetje publike.

Duke i quajtur si veprime të dëmshme për shtetin, Kelmendi i VV-së pyet opinionin se ku e kanë hallin PDK e LDK.

Reagimi i plotë: 

‘A e dini çfarë hallesh ka Opozita?
🟥 PDK për ta ndaluar Ligjin për byronë e konfiskimit të pasurisë së pajustifikueshme e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese.
🟥 LDK për ta ndaluar Ligjin për parandalimin e manipulimeve me çmime (Çmimet tavan) e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese.

🟥 PDK dhe LDK për ta ndaluar Ligjin për reformën në Këshillin Prokurorial e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese.’-shkruan Kelmendi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...