8.7 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Krijohen lehtësira për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt SHBA-ve dhe anasjelltas

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt SHBA-ve.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme priti në Tiranë përfaqësues të Lartë të Departamentit të Shtetit, me të cilët është dakord për bashkëpunime të rëndësishme, me interes për shqiptarët.

Mësohet se Shqipëria është bërë pjesë e grupit të “Klubit 6 mujor”, çka domethënë, se tani shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt SHBA-së edhe nëse pasaporta e tyre skadon në 6 muajt e fundit para udhëtimit.

Njëkohësisht, edhe anasjelltas, shtetasit shqiptarë mund të kthehen nga SHBA drejt Shqipërisë edhe nëse pasaporta e tyre ka skaduar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...