9.7 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kryeministri Haradinaj, kërkon hetime serioze rreth aksidenteve rrugore

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Infrastrukturës, të hetoj detalisht rastet e aksidenteve të komunikacionit në Kosovë, dhe të marrë masa adekuate për parandalimin e tyre.

Kryeministri i vendit ka kërkuar të merrën masa rigoroze për shkelësit e rregullave të komunikacionit dhe vlerësimin detal të procesit të paisjes së vozitësve me patenet shofer.

Sakcionet duhet te jenë të rrepta dhe të menjëherëshme ka thënë Haradinaj, kjo situatë duhet të ndryshoj shpejtë sepse gjendja momentale është alarmante.

Si pasojë e aksidenteve në tre muajt e parë të këtij viti në Kosovë, kanë humbur jetën 22 persona.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...