-1.5 C
Pec
E martë, 7 Shkurt, 2023

Kryeministri Haradinaj kërkon ndërprerjen e menjëhershme të Projektit për Lumbardhin

Pas protestës së qytetarëve në Pejë dhe shqetësimeve të ngritura në takim nga përfaqësuesit e komunitetit rugovas rreth projektit të ndërtimit të hidrocentraleve në Lumbardh, kryeministri Ramush Haradinaj kërkuar ndërprerjen e menjëhershme të procedurave të mëtejme deri në krijimin e nje pasqyre të qartë dhe të gjithanshme për shkallën e impaktit të këtij projekti në mjedis.

“Projektet, të cilat bien ndesh me interesat e banorëve të zones së Rugovës, asnjëherë nuk do të kalojnë”, ka shkruar Haradinaj në Facebook

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...