31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kryeministri Kurti arrin në Ankara, pritet nga presidenti turk Erdogan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Anakara. Ai është pritur nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan në Kompleksin Presidencial.

Kjo është hera e dytë që Kurti takohet me presidentin turk, pas takimit të vitit 2023 në Stamboll.

Kreu i Qeverisë kosovare ka udhëtuar të enjten drejt Ankarasë dhe në Turqi do të jetë deri më 3 qershor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...