17.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kryeministri Kurti liron nga detyra një zv/ministre nga Peja

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti ka liruar nga detyra e zëvendësministres së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Linda Çavdarbashën.

Vendimi për lirim nga detyra është marrë dje.

Në letrën e Kurtit qartësohen 4 pika, njëra prej tyre ishte edhe deklarimi i pasurisë sipas ligjit në fuqi.

Linda Çavdarbasha ishte emëruar zëvendësministre e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës edhe në Qeverinë Kurti I./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...