13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kryeministri mbledh kryebashkiakët dhe ministrat në Shkodër

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Shkodër kryebashkiakët dhe ministrat.

Në fokus të diskutimeve do të jenë shëndetësia, arsimi, bujqësia, siguria, financat e deri tek infrastruktura, pronat dhe burimet njerëzore.

Të pranishëm në mbledhjen dy ditore janë edhe disa kryebashkiakë të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, të tillë si kryebashkiaku i Kavajës Fisnik Qosja, kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit Hilë Curri, kryebashkiaku i Mirditës Albert Mëlyshi dhe kryebashkiaku i Pukës Rrok Doda.

Kryeministri Edi Rama do të mbajë fjalën e tij përmbyllëse për rreth një orë, nga ora 17:30-18:30./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...