13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kryeministri Ramush Haradinaj uron festën e Pashkëve besimtarëve katolikë

Kryeministir I Kosovës Ramush Haradinaj, në urimin e tij për Pashkët ka thënë se kjo festë për mijëra vjet I ka bashkuar shqipëtarët.

Ai ka uruar në këtë ditë të bekuar për besimtarët katolikë, ta ngrisim ndjenjën e respektit për të tjerët dhe t’ua shtrijmë dorën atyre që kanë nevojë.

Kryeministri Haradinaj ka uruar, Ipeshkvin e  Kosovës Imzot Dodë Gjergjit, të gjithë shqiptarëve të besimit katolik, si dhe miqve ndërkombëtarë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...