16.8 C
Pec
E enjte, 16 Maj, 2024

Kryeministri sllovak ende në operacion, raportohet se i janë dëmtuar disa organe

Plumbat kanë dëmtuar disa organe të rëndësishme të kryeministrit sllovak Robert Fico dhe operacioni është duke vazhduar, raporton “NEXTA”.

Kryeministri Fico ndodhet akoma në operacion pasi ditën e sotme u qëllua me armë zjarri nga një person i dyshuar, i cili tha se “nuk pajtohej me politikat qeverisëse”.

Operacioni do të zgjasë më shumë sepse sulmuesi ka dëmtuar disa organe të kryeministrit, këtë e raporton edicioni sllovak dennikn./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...