23.2 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Kryesia malteze e OSBE-së: Do të vazhdojmë ta mbështesim misionin tonë në Kosovë

OSBE-ja ka deklaruar sot se do të vazhdojë të mbështesë misionin e saj në Kosovë.

Me anë të një postimi në Facebook, OSBE pohon se ambasadori i saj në Kosovë, Michael Davenport, ka prezantuar raportin semestral para kryesisë malteze të OSBE-së.

“Kryesia malteze e OSBE-së do të vazhdojë të mbështesë Misionin në promovimin e dialogut që synon ndërtimin e besimit dhe bashkëjetesës paqësore”, thuhet në postimin e OSBE-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...