12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Kryetari i Gostivarit: Zoti na ndihmoftë, Gostivari është në zi

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka shprehur ngushëllimet për viktimat nga aksidenti i sotëm tragjik në aksin rrugor Shkup-Tetovë dhe lutje për shërim të të lënduarve.

“Është një nga ditët më të rënda të Gostivarit. Në aksidentin tragjik të pasdites së sotme ka të mbijetuar, ka të lënduar për të cilët lutemi, por ka dhe viktima! Zoti i lehtësoftë dheun! Zoti i dhëntë forcë familjarëve të viktimave të përballojnë këto humbje të tmerrshme! Zoti na ndihmoftë të jemi të fortë në këto momente të një dhimbjeje jashtë çdo imagjinate! Gostivari sot është në zi!”, ka shkruar Taravari në letrën e tij të ngushëllimit.

Në aksident kanë humbur jetën 13 qytetarë dhe shumica e udhëtarëve të autobusit të aksidentuar janë nga Gostivari.

Dhjetëra të tjerë janë duke u trajtuar në spitalet e Shkupit. /Njeshi&Alsat M/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...