21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme i Bundestagut gjerman takon deputetët kosovarë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut gjerman, Michael Roth.

Përderisa ai nëpërmjet një postimi në Twitter ka përshëndetur ndjekësit e tij nga Prishtina. Ka njoftuar që gjatë kësaj vizite do të ketë takime të shumta, përfshirë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe ministren e Jashtme të Kosovës Donika Gërvalla.

“Mirëmëngjesi Prishtine! Më në fund kthehemi në Kosovë. Në pritje të takimit me përfaqësues të shoqërisë civile, kryeministri @albinkurti, kryetarja e Kuvendit @KonjufcaGlauk, FM @gervallaschwarz dhe kolegë të komitetit të punëve të jashtme. Faleminderit që më pritët. #ontheRoth”, ka shkruar ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...