5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Kryetari i LDK-së Abdixhiku pret në takim emisarin gjerman Manuel Sarrazin

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka takuar sot në Selinë Qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin; i cili shoqërohej nga ambasadori Rohde dhe zëvendësambasadori gjerman Conrad.

“Në këto momente, maturia politike e Kosovës, vendosmëria në mbrojtjen e rendit kushtetues dhe bashkërendimi me miq e aleat janë kruciale në përballjen e çfarëdo provokimi. Kosovës i duhet mençuri dhe vendosmëri në kapërcimin e gjendjes së tanishme. Mbi të gjitha, Kosovës i duhet vizion e unitet për rrugën përpara.” – lexohet në shkrimin e Abdixhikut.

Postimi i plotë:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...