5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Kryetari i LDK-së Mustafa takoi ambasadoren kroate Kapitanoviq

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq.

Sipas deklaratës për media të kësaj partie, gjatë takimit është diskutuar për zhvillimet aktuale politike në vend.

Kryetari Mustafa e falënderoi shtetin e Kroacisë për mbështetjen që i ka dhënë Kosovës.

Po ashtu, kryetari Mustafa e njoftoi ambasadoren për qëndrimet e LDK-së për proceset aktuale.

“Ambasadorja, Marija Kapitanoviq e falënderoi kryetarin Mustafa për pritjen dhe e vlerësoi rolin e LDK-së në këto procese”, thuhet në këtë deklaratë. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...