17.2 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Kryetari i Lezhës demanton lajmet për vendosjen e taksës së qëndrimit për pushuesit në Shëngjin

Bashkia e Lezhës nuk ka vendosur asnjë taksë qëndrimi për pushuesit në Shëngjin.

Lajmin  e ka bërë të ditur kryetari i Bashkisë se Lezhës, Pjerin Ndreu.

“S’ka asgjë të vërtetë në këtë lajm. Ka 10 vite që nuk ka ndryshuar asnjë taksë. Është helm që hidhet nga dikush dhe nuk konfirmohet nga askush, pra nuk ka asnjë taksë të tillë”, pohoi Ndreu.

Ditë më parë u raportua se vlera e taksës së qëndrimit për sezonin veror 2024, është 1 euro për person/nata./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...