16.9 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Kryetari i Vushtrrisë i dërgon telegram ngushëllimi familjes së Gani Imerit

Kryetari i Vushtrrisë Ferit Idrizi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes së Gani Idrizit, ish-komandantit të Zonës Operative të Shalës.

“Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta e Gani Imerit, Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës e UÇK-së. Ai ishte shembull i një luftëtari në Luftën e UÇK-së, i një humanisti dhe udhëheqësi të palodhshëm në shërbim të qytetarëve dhe të atdheut”, thuhet në telegramin e ngushëllimit.

Postimi i plotë:

TELEGRAM NGUSHËLLIMIE nderuara familja Imeri,Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta e Gani Imerit, Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës e UÇK-së. Ai ishte shembull i një luftëtari në Luftën e UÇK-së, i një humanisti dhe udhëheqësi të palodhshëm në shërbim të qytetarëve dhe të atdheut.

E nderuara familje Imeri, duke bashkëndjerë dhimbjen me juve, ju shpreh ngushëllime të thella për ndarjen nga jeta të Komandantit, Gani Imeri.

Emri i tij la gjurmë në historinë më të re të Kosovës.

Lavdi jetës dhe veprës së Komandantit, Gani Imeri!/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...