11 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kryeziu: Zgjedhjet e parakohshme zgjasin krizën politike

Ismet Kryeziu, drejtor ekzekutiv i KDI-së, ka thënë se zgjedhjet politike nuk e normalizojnë situatën politike në vend.

Ai në një postim në Facebook, ka shkruar se është sfidë që zgjedhjet të sjellin zgjidhje.

Ai ka shtuar se do të zgjatet kriza politike në vend, nëse zgjedhjet mbahen pa u zgjidhur çështja e pjesëmarrjes së serbëve në institucione dhe plani i zbatimit të asociacionit.

“Edhe sot, sidomos nëse mbahen në situatën aktuale kur serbët nuk marrin pjesë në institucione dhe plani i zbatimit të asociacionit nuk është përgjegjësi e marrë nga asnjë parti politike. Zgjedhjet e parakohshme pa i përmbyllur këto dy çështje politike do të ndihmojnë në zgjatjen e krizës politike dhe si rrjedhojë do të kemi të njëjtën situatë me Serbinë brenda në diskursin politik për 3-4 vitet e ardhshme.”, ka shkruar mes tjerash ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...