-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kualifikohen Kroacia e Maroku, eliminohen Belgjika e Kanadaja

Kroacia dhe Belgjika e kanë mbyllur ndeshjen me barazim pa gola.

Rrjedhimisht, i bie që Kroacia është kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Në anën tjetër, Belgjika që ishte favorite për ta mbyllur e para grupin, është eliminuar si e treta në grup.

Maroku është ekipi që e mbylli grupin në vendin e parë me shtatë pikë.

E dyta ishte Kroacia me pesë pikë, kurse Belgjika e treta me vetëm një pikë më pak.

Kanadaja krejt e fundit pa pikë të grumbulluara. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...