27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Kujtohet vizita e presidentit Clinton tek refugjatët kosovarë në Stankovec

Qendra Presidenciale Clinton, i ka publikuar disa fotografit të presidentit e Bill dhe në atë kohë të “Zonjës së parë” të ShBA-së Hillary Clinton, kur kishin vizituar fëmijët dhe familjet kosovare në qershor të vitit 1999, pasi NATO i dha fund luftës në Kosovë.

Aty shihen të dy duke ju qëndruar afër familjeve kosovare në Stankovec pas përfundimit të luftës.

“Familja Klinton vizitoi fëmijët dhe familjet kosovare në qershor të vitit 1999, pas përfundimit të suksesshëm të misionit të NATO-s për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. President BillClinton angazhoi SHBA-në për të ndihmuar refugjatët të rindërtojnë jetën dhe komunitetet e tyre”, shkruan kjo qendër në rrjetin social X. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...