19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Kukësi nderon me një bust mbretëreshën Elizabeth II

Qyteti i Kukësit ka vendosur ta nderojë ndryshe mbretëreshën Elizabeth II, që vdiq disa ditë më parë, duke vendosur para pallatit të Kulturës bustin e saj.

Nuk dihet kush ka qenë ideator dhe realizues i kësaj vepre ndërkohë që një gjest i tillë në nder Mbretëreshës është paralajmëruar edhe nga qyteti i Hasit.

Pas ndarjes nga jeta të mbretëreshës, bashkia e Hasit shprehu ngushëllimet më të thella për këtë humbje duke e lidhur figurën e saj me shumë të rinj nga ky qytet që kanë emigruar drejt Britanisë së Madhe ndër vite. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...