9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Kuletat Transparente, KDI organizon konferencën rajonale rreth avancimit të financimit politik

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mban konferencën rajonale “Kuletat Transparente: Avancimi i Financimit Politik”. Fjalimet hyrëse nga Ismet Kryeziu, drejtor Ekzekutiv i KDI-së dhe Marta Onorato, drejtoreshë e Programit IRI në Kosovë. Më pas, publikimi i punimit lidhur me financimin politik në Kosovë.

Ky organizim zhvillohet nga ora 10:00 deri në orën 10:20, në Hotel “Sirius”, në Prishtinë.

10:20 – 11:20Në kuadër të konferencës së KDI-së, mbahet paneli i parë i diskutimit “Transparenca dhe llogaridhënia e financave të subjekteve politike”. Marrin pjesë Armend Muja (VV), Eliza Hoxha (PDK), Hykmete Bajrami (LDK) dhe Besnik Tahiri (AAK)

11:30 – 12:45Në kuadër të konferencës së KDI-së, mbahet paneli i dytë i diskutimit “Praktikat ndërkombëtare të mbikëqyrjes dhe kontrollit financiar të subjekteve politike”. Panelistë: Besnik Buzhala, Iliada Korçari, Miša Bojović, Marek Chromý.

14:00 – 15:00Në kuadër të konferencës së KDI-së, mbahet paneli i tretë i diskutimit “Roli i trupave menaxhuese të zgjedhjeve në rritjen e integritetit politik lidhur me financimin e subjekteve politike”. Panelistë: Ilirjan Celibashi, Ditmire Shehu dhe Kreshnik Radoniqi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...